Татарча Русский English

Кичә балалар арасында уздырылган конкурсның гала- концерты булды! Җиңүчеләр исемлеге

 

Кәрим Тинчуринның тууына 127 ел тулуга багышланган һәм Россия Федерациясендә һәм  Татарстан Республикасында Мәдәният елы уңаеннан үткәрелә торган Республика мәктәпләре арасындагы конкурсның җиңүчеләре.

“Спектакльдән өзек”    номинациясендә

Гран-при

Питрәч районы ,Питрәч  2нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең ”Тамчы” театр түгәрәге укучыларына(укытучы Галәүтдинова Елена Николаевна)

1урын

Казан шәһәре  Совет районы 86 нчы мәктәпнең укучыларына: Рәхимова Айсылу,Архипова Альбина,Вафин Салават, Галиев Илфат,Нурисламова Камилла, Хәйруллина Ләйлә. (укытучы Алишева Феофания Александровна)

2 урын

Чистай районы  2нче гимназиянең 6 нчы сыйныф укучыларына  (укытучы Гыйльманова Сәкинә Минехадиевна)

2 урын

Лаеш районы Столбище урта мәктәбенең 5 сыйныф укучыларына(укытучы (Хаҗиева Миләүшә Муллыйывна,Сибагатуллина Гөлнара Дамировна)

3 урын

Мөслим районы  Түбән табын урта мәктәбенең 7 нче сыйныф укучыларына(укытучы Шакирова Әлфия Мөнировна

3 урын

Казан шәһәре Идел буе районы 83 нче  физика-математика лицее укучылары Фәйрушин Раил, Шәйхетдинова Дианага (укытучылары Волкова Эльвира Николаевна, Сафина Гөлназ Васильевна)

 Спектакльдән монолог

Гран-при

Казан шәһәренең 1нче татар гимназиясенең 10 сыйныф укучысы Җамалиев Ниязга(укытучы Гыйлфанова Сания Хәсәновна ,Камалиева Нурсөя Камалиевна)

1 урын

Ютазы районы Ютазы  гомуми урта белем бирү мәктәбенең 8 сыйныф укучысы Мөхәммәтҗанов Фәрхәткә(укытучы Вафауллина Рәйсә Садршәһитовна)

2урын

Казан шәһәре 116 нчы  гомуми урта белем бирү мәктәбенең  11а сыйныф укучысы Гатиятуллина Индирага(укытучы Гәбдинова Зилә Әфтаховна)

2урын

Балтач районы гомуми урта белем бирү мәктәбенең 7 сыйныф укучысы Бәйрәмова Дианага  (укытучы Хәкимҗанова Алсу Илдаровна)

3урын

Казан шәһәре 80 нче татар-рус гомуми белем бирү мәктәбенең 6б сыйныф укучысы Динмөхәммәтов Илфатка (укытучы Төхбәтуллина Лилия Фәритовна)

3 урын

Актаныш районы сәләтле балалар өчен гуманитар гимназиянең 11 сыйныф укучысы Егорова Аделинага(укытучылары Әминова Ләйсән Галиәкбәровна, Хөсәинов Ленар Наилевич)

“Спектакльдән җыр”(“Җырлы мизгел”) номинациясендә

Гран-при

Бөгелмә районының Карабаш  1 нче урта мәктәбенең 8 сыйныф укучысы Минһаҗев Ильяска  (укытучы Фәттахова Мәдинә Котдусовна)

1урын

Лениногорск шәһәре 11нче номерлы татар гимназиясенең 6 сыйныф укучысы Мәгъсүмова Азалиягә (укытучылары Байтимерова Гөлшат Рамазановна,Шәрәпова Зөммәрә Ләбибовна)

2 урын

Питрәч районы  2нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең  11б сыйныф укучысы Хаммадиев Альбертка(Галәүтдинова Елена Николаевна)

3 урын

Ютазы районы урта гомуми белем бирү мәктәбенең 11 сыйныф укучысы Шәйгүманова Гүзәлиягә (укытучы Гәрәева Гөлназ Эльфатовна)

 Рәсем –эскиз (“Оста рәссам”)номинациясендә

Гран-при

Менделеевск шәһәре 1 нче  урта гомуми белембирү мәктәбенең 6 сыйныф укучысы Гәрәев Әнвәргә(укытучы Борһанова Гөлназ Шәйхенуровна)

1 урын

Азнакай районы Актүбү поселыгының 1 нче урта мәктәбенең 9б сыйныф укучысы Фәрукшина Миләүшәгә (укытучы Вәлиева Зөлфия Нурулловна)

2 урын

Балтач районының Нөнәгәр урта мәктәбенең 11 сыйныф укучысы Гарипова Фәнзиләгә (укытучы Гыйлфанова Рәзинә Нургаяновна)

2 урын

Кайбыч районы Олы Кайбыч урта мәктәбенең 11б сыйныф укучысы Хәйретдинова Ләйсәнгә(укытучы Хәмидуллина Алсу Фәритовна)

3урын

Лаеш районы 2 нче урта мәктәбенең 5 сыйныф укучысы Ардашева Елизаветага(укытучы Сафина Лария)

3урын

Вахитов районы 27 нче гимназиянең 6 нчы сыйныф укучысы Галиева Аделинага (укытучы Гарәфетдинова Илсинә Фәритовна)

 

IMG_6913 IMG_6916 IMG_6918 IMG_6920 IMG_7205